USS Sand Lance top header
ships patch images
images of boat

CREW LISTING

 

USS SAND LANCE (SS 381)

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
1950 1952 JONES, Dudley    
 

SSN 660 PRECOM UNIT

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
FROM TO NAME RANK (RATE) DIVISION
1969 1972 BARNES Jr. William A. STS1(SS) SONAR
1969 1971 BISTI, Joseph C. LT COMMUNICATIONS OFFICER
1969 1971 BODILY, Demar W. HMC(SS) MEDICAL
1969 1973 BROWN, Jackie EMC(SS) ELECTRICAL
1969 1972 BRUNSON, Phillip W. YNC(SS) ADMINISTRATION
1969 1971 BURKHALTER, James B. Jr. RM1(SS) COMMUNICATIONS
1969 1973 CRARY Jr. Newell C. ETCM(SS) REACTOR CONTROLS
1969 1972 CRAWFORD, Larry L. RMC(SS) COMMUNICATIONS
1969 1972 FISHER, Ralph J. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1969 1972 GAY. Hayden T. MM1(SS) AUXILIARY
1969 1973 GRIMES, Larry K. Sr ETCS(SS) NAVIGATION ET
1969 1973 HEMMING, Michael E. MM2(SS) ENGINEERING LAB TECH
1969 1972 JOB, Walter A. MMCS(SS) AUXILIARY
1969 1975 MION, Eugene R. STS2(SS) SONAR
1969 1972 NORMAN, Gary K. ET1(SS) NAVIGATION ET
1969 1972 NORRIS, Wilbur L. CS1(SS) SUPPLY
1969 1972 PAVUK, Milan ETCS(SS) NAVIGATION ET
1969 1972 POLLARD. Gerald C. STSCS(SS) CHIEF OF THE BOAT
1969 1973 RYAN, Robert(Bob) FTGC(SS) WEAPONS
1969 1970 SILLIPHANT, L. David LT ELECTRICAL OFFICER
1969 1971 SMITH, Lawrence G. MM1(SS) MACHINERY
1969 1970 SOCHA, Edward SK1(SS) SUPPLY
1969 1973 STANLEY. Vernon E. MMCM(SS) MACHINERY
1969 1972 STRAHM, Kenneth A. CAPTAIN EXECUTIVE OFFICER
1969 1972 WALSH Jr., John M. ETN2(SS) REACTOR
1969 1973 WEBB,Michael W. STS1(SS) Sonar
 

KENNINGTON

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
FROM TO NAME RANK (RATE) DIVISION
1970 1973 ABREGO, Rene L. EMC(SS) ELECTRICAL
1970 1973 ADKINS, Ivan W. ETR2(SS) NAVIGATION ET
1970 1973 ALEXANDER, Thomas J. MM2(SS) MACHINERY
1970 1972 ALTMAN, James S. MM2(SS) AUXILIARY
1970 1974 ANDERSON, Kenneth P. STS2(SS) SONAR
1970 1972 ANDERSON, Nicholas J. LTJG SUPPLY OFFICER
1970 1973 ARNOLD, David W. STS2(SS) SONAR
1970 1974 ARON, Richard EM1(SS) ELECTRICAL
1970 1973 ATKINSON II, William E. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1970 1972 BACKES, Theon C. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1970 1972 BELL, Frank D. MM1(SS) MACHINERY
1970 1972 BERG, Lowell S. ETR2(SS) REACTOR CONTROLS
1970 1973 BERNARD, Alan C. CAPTAIN WEAPONS OFFICER
1970 1973 BERNHART, Gene M. TM3(SS) WEAPONS
1970 1973 BROCK, Jerry L. LCDR SONAR
1970 1972 BRYN, Eugene K. QMC(SS) NAVIGATION
1970 1972 BUSH. Ronald H. MMC(SS) AUXILIARY
1970 1973 CARMEAN, Richard P. RM3(SS/DV) COMMUNICATIONS
1970 1973 CATALDO, Michael N. CS1(SS) SUPPLY
1970 1973 CEBULLA, Harold P. MMCM(SS) MACHINERY
1970 1973 CHAN, Norbert P. SD2(SS) SUPPLY
1970 1973 CHAVEZ, Manuel C. MSCM(SS) SUPPLY
1970 1972 CIANCI, Daniel J. FTG2(SS) FIRE CONTROL
1970 1973 COCKRELL, Gary L. TM2(SS) WEAPONS
1970 1972 CONWAY, Edward Frank TMC(SS) WEAPONS
1970 1973 CULLINS, Glenn MMCM(SS) AUXILIARY
1970 1970 CULP, William LCDR DAMAGE CONTROL ASSIST
1970 1972 CUSHING, Paul R. QM3(SS) NAVIGATION
1970 1972 CYBUL, Harvey J. CAPTAIN OPERATIONS OFFICER
1970 1973 DAVIS, Gary M. LT SONAR OFFICER
1970 1973 DOANE, Lawrence E. MM1(SS) MACHINERY
1970 1973 EDWARDS, Arthur L. CAPTAIN REACTOR CONTROLS OFF
1970 1972 ELLINGSON, Jeffery L. CS3(SS) SUPPLY
1970 1976 ERTZBERGER, Randall W. CMDCM(SS) MACHINERY
1970 1973 FRELIGH III, William P. QMC(SS) NAVIGATION
1970 1973 FROMMELT Jr., Frederick S. IC1(SS) FORWARD IC
1970 1973 FRY, Robert M. LT COMMUNICATIONS OFFICER
1970 1972 FULLER, Bruce E. TM3(SS) WEAPONS
1970 1973 GARVIN, Ralph J. RM3(SS) COMMUNICATIONS
1970 1973 GAUL, Randalph A. RM3(SS) COMMUNICATIONS
1970 1971 GOLD Jr., Curtis A. SA(SU) SEAMAN GANG
1970 1974 GRAHAM, William L. MSC(SS) SUPPLY
1970 1973 HALLAM, Dennis M MM3(SS/DV) AUXILIARY
1970 1972 HERRERA, Henry F. RADM(U) MAIN PROPULSION ASSIST
1970 1973 HESS, Michael D. LT ENGINEERING TRAINING
1970 1973 HEWITT, George M. CAPTAIN ENGINEERING OFFICER
1970 1975 HUFFMAN, Douglas B. IC2(SS) ELECTRICAL
1970 1973 ISENHOUR Jr., Nathan L. ICC(SS) FORWARD IC
1970 1973 JOHNSON, George M. ETR2(SS) NAVIGATION ET
1970 1974 JOHNSON, Stephen A. CAPTAIN RADIOLOGICAL CONTROL
1970 1973 KEARNEY, Chester R. MM1(SS) MACHINERY
1970 1975 KEEBLER, Robert L. Jr. EM1(SS) ELECTRICAL
1970 1973 KEENAN, Raymon P. MM3(SS) AUXILIARY
1970 1974 KENNINGTON, William A. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1970 1973 KERNS, Lawrence L. MM2(SS) MACHINERY
1970 1973 KIBBE, Jimmy Duane EM1(SS) ELECTRICAL
1970 1974 LEWIS, Robert G. EM1(SS) ELECTRICAL
1970 1973 MALBURG, Gregg A. MM1(SS) MACHINERY
1970 1973 MARENIC, William Lee ETCS(SS) NAVIGATION ET
1970 1972 McGUIRE, John H. Jr. IC3(SS) FORWARD IC
1970 1975 McPEETERS, Thomas L. RM1(SS) COMMUNICATIONS
1970 1973 MOORE, James W. CAPTAIN DAMAGE CONTROL ASSIST
1970 1973 MUGRAGE, Michael A. MM1(SS) MACHINERY
1970 1971 OELKA, Lee TM1(SS) WEAPONS
1970 1972 O'NEILL, Bernard F. IC3(SS) FORWARD IC
1970 1970 PHILLIPS, Robert L. YNSN(SU) ADMINISTRATION
1970 1972 PHIPPS, Michael D. EM2(SS) ELECTRICAL
1970 1970 PORTER, Billy M. ICCS(SS) ELECTRICAL
1970 1972 PRICE III, Joseph D. YN2(SS) ADMINISTRATION
1970 1973 RAMOS, Isreal ETN2(SS) NAVIGATION ET
1970 1973 RANDALL, Robert A. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1970 1973 RANSOM, Clair B. EM1(SS) ELECTRICAL
1970 1973 RICE, Ronald K. STSC(SS) SONAR
1970 1973 RUSSELL, Robert J. MMCM(SS) MACHINERY
1970 1972 SHUPE, Charles R. RMC(SS) COMMUNICATIONS
1970 1973 SIMMONS, David J. MM2(SS) MACHINERY
1970 1973 SMITH, Peter L. FN(SS) FORWARD IC
1970 1975 SOLONIEWICZ, Richard F. STS1(SS) SONAR
1970 1973 ST JOHN, James R. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1970 1973 STEPHENS, Richard H. QM3(SS) NAVIGATION
1970 1973 SWANSON, Michael A. ETN2(SS) NAVIGATION ET
1970 1971 THOMPSON, Don M. FTGC(SS) FIRE CONTROL
1970 1972 TYNER, Terry Brown EN2(SS/DV) AUXILIARY
1970 1973 WALTON, Gary W. SN(SU) SEAMAN GANG
1970 1973 WARD, Bruce R. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1970 1972 WELSH, Ernest M. SK2(SS) SUPPLY
1970 1973 WENGER, Michael L. MM2(SS) MACHINERY
1970 1974 WHITE, David M. SKCS(SS) SUPPLY
1970 1972 WILSON. Michael L. EM1(SS) ELECTRICAL
1970 1973 ZIRNGIBL, Robert B. IC1(SS) ELECTRICAL
1971 1973 AMOS, Daniel E. TN(SS) SUPPLY
1971 1975 BUENO, Joseph R. ETR2(SS) REACTOR CONTROLS
1971 1973 CARSON, Dennis STS2(SS) SONAR
1971 1975 COULTER, Jerry MM2 AUXILLARY
1971 1973 CRANDALL, Martin QMCS(SS) NAVIGATION
1971 1974 GAY, Larry D. MM2(SS) MACHINERY
1971 1975 GEROW, Larry EM2(SS) ELECTRICAL
1971 1976 HEIN, Kenneth A. FTG1(SS) FIRE CONTROL
1971 1971 HOLT, Robert EM1(SS) ELECTRICAL
1971 1973 INFINGER, Richie STS3(SS) SONAR
1971 1975 JIMISON, Paul E. EM2(SS) ELECTRICAL
1971 1973 KELLY, Lucious Jr. TMT1(SU) WEAPONS
1971 1975 KIRK, Thomas STS2(SS) SONAR
1971 1973 LePAGE, Peter STS2(SS) SONAR
1971 1975 LLOYD, Gregory H. MM2(SS) AUIXILIARY
1971 1972 MANGOL, Robert RMC(SS) COMMUNICATIONS
1971 1976 MAYS, John C. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1971 1973 NICHOLS, Steven D. MM3(SS) AUXILIARY
1971 1973 SPARGER, Richard Keith TM1(SS) WEAPONS
1971 1975 THOMAS, William E. SK3(SS) SUPPLY
1971 1971 TYRIE, Thomas S. MM2(SS) MACHINERY
1971 1974 WILLIAMS, James R. MM1(SS) MACHINERY
1971 1975 WILLIAMS, Thomas SK1(SS) SUPPLY
1972 1976 ADAIR, Richard E.    
1972 1974 BALLARD, Donald ICFN(SS)  
1972 1975 BROWNE, Stanley MMC(SS) CHIEF OF THE BOAT
1972 1973 CHRISTENSEN, Stephen L. STS3(SS) SONAR
1972 1974 FOUSE, Bill F. LT MAIN PROPULSION ASSISTANT
1972 1973 GETZEN, Phillip M. PO3  
1972 1974 HASTIE, William J. LCDR EXECUTIVE OFFICER
1972 1976 HEINEY, Harold M. III EM2(SS) ELECTRICAL
1972 1975 JONSON, Dennis CS3(SS) SUPPLY
1972 1974 KOHLMANN, Jan C. TM2(SS) WEAPONS
1972 1977 KRATZ, Warren S. TMCM(SS) WEAPONS
1972 1975 LINN, Gary L. LCDR ENGINEER
1972 1974 MAHAFFEY, Joe MM1(SS) MACHINERY
1972 1973 McGRUER, Dave ICFN (SU) FORWARD IC
1972 1977 McMICHAEL, John A. MM1(SS) AUXILIARY
1972 1975 NARDELLI, Michael MM3(SS) AUXILIARY
1972 1974 PATTERSON, Charles MM1(SS) MACHINERY
1972 1976 PATTON, James E. SN(SS) SEAMAN GANG
1972 1974 PILLEY, Bruce MM1(SS) MACHINERY
1972 1973 REED, Terry J. MM2(SS) MACHINERY
1972 1974 ROOS, Bob ETCS(SS) NAVIGATION ET
1972 1977 SMITH, James R. MM1(SS) AUXILIARY
1972 1972 SNOWDY, Thomas ETC(SS) REACTOR CONTROLS
1972 1974 SYJUD, Bruce L. QMC(SS) NAVIGATION
1972 1975 TRAVIS, Tom LT DAMAGE CONTROL ASSIST
1972 1973 WEILER, Eugene ET2 REACTOR CONTROLS
1972 1974 WHITE, Harris G. YNCS(SS) ADMINISTRATION
1972 1976 WILLIAMS   ENGINEERING LAB TECH
1972 1977 WILLIS, Michael (Cajun) STS1(SS) SONAR (OEP)
1972 1975 WRIGHT, John L. RM3(SS) COMMUNICATIONS
1973 1974 ALTON, Frank RM2(SS) COMMUNICATIONS
1973 1976 BARES, Michael MM1(SS) MACHINERY
1973 1975 BARHAM, Thomas E4(SS) SONAR
1973 1977 BROWN, Michael TM1(SS) WEAPONS
1973 1976 DAUGHTERS, Milo P. CAPTAIN EXECUTIVE OFFICER (OEP 1981)
1973 1979 DUARTE, Victor G. QMC(SS) NAVIGATION
1973 1975 ELFELT, James M. LT WARD ROOM
1973 1975 ELLIOTT, Fred MM3(SS) MACHINERY
1973 1976 FOSTER, Terry I. TM2(SS/DV) WEAP0NS
1973 1975 FREEMAN, Floyd LT WEAPONS
1973 1974 GARNEY, Elza PO1  
1973 1976 GEORGE, Moreno V. MMCS(SS) MACHINERY
1973 1975 HERBEIN, William c. LTJG(SS) SONAR / ENGINEERING
1973 1975 LaBANCZ, Ronald MSCS(SS) SUPPLY
1973 1977 LABS, Leslie MM1(SS) ENGINEERING
1973 1977 LINTON, John A. ET2 (SS/DV) REACTOR
1973 1977 LLEWELLYN, Michael MM2(SS) ENG LAB TECH
1973 1974 METZ, Richard W. ETN2(SS) REACTOR CONTROLS
1973 1977 MORROW, MMCS(SS) AUXILIARY
1973 1973 RAIDY, Thomas MM1(SS) MACHINERY
1973 1979 RUMMANS, Danny C. QM1(SS) NAVIGATION
1973 1976 SEGEBART, Michael A. LT(JG)  
1973 1975 THOMPSON TMCM(SS) CHIEF OF THE BOAT
1973 1975 VACHER, Jr., Matthew B. FTGC(SS) WEAPONS
1973 1974 VERNON, Barry CS2(SS) SUPPLY
1973   WOODS, Jack LT NAV/OPS
1973 1976 WRIGHT, Vernon MMC(SS) MACHINERY
 

BOVEY

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
FROM TO NAME RANK (RATE) DIVISION
1974 1974 BAER, George ET REACTOR CONTROLS
1974 1977 BAKER, S. Chris MM1(SS) MACHINERY DIVISION
1974 1976 BALLENOT, Simon STS2(SS) SONAR
1974 1978 BARADA, Tim MM1(SS/DV) MACHINERY
1974 1978 BLACKMAN, Mark STS2(SS) SONAR
1974 1979 CARR, Wayne C. LT WARD ROOM
1974 1978 BATES, Charles K. LCDR NAVIGATOR/OPS OFFICER
1974 1977 BOVEY, Robert L. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1974 1980 CANNELLA, Carl J. EM2(SS) ELECTRICAL
1974 1977 COBBIN, Cornelius L. IC1(SS) FORWARD IC
1974 1978 CONSAUL, H. Parker LCDR ENGINEER OFFICER
1974 1977 DULL, Jeffery STS2(SS) SONAR
1974 1978 EDWARDS, Doug F EM1(SS) ELECTRICAL
1974 1976 FLANNERY, Pete LT WEAPONS OFFICER;
1974 1974 HOLLAND, James MM  
1974 1978 KILDAHL, Alan MM2(SS) MACHINERY
1974 1977 MCCULLOUGH, Donald STS1(SS) SONAR
1974 1977 MINAHAN, Matt LT SONAR OFFICER
1974 1978 MINER, Robert MM2(SS) MACHINERY
1974 1974 NELSON, Andy B. MM3(SS) MACHINERY
1974 1977 O'CONNER, Tom A. MM1(SS) MACHINERY DIVISION
1974 1977 PERRAULT, Ronald. STS2(SS) SONAR
1974 1978 POWERS, Terry A. EM2(SS) ELECTRICAL
1974 1977 SANDERS, Greg W. TM3(SS) WEAPONS
1974 1977 SKLOE, Clif LT WARD ROOM
1974 1975 WHITEHEAD, Alvin SD2(SS) SUPPLY
1974 1977 WILLIAMS, Don MM2(SS) MACHINERY
1974 1974 XXXXX, Fred    
1975 1978 ACKLES, Kevin TM2(SS) WEAPONS
1975 1979 BARNETT, Mcihael J. EM1(SS) ELECTRICAL
1975 1978 BURTON, Richard L. RM2(SS) COMMUNICATIONS
1975 1977 CHOBOT, John B. MM2(SS) A GANG
1975 1978 COPPES, Kevin MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1975 1978 DEER. Bill QM3(SS) NAVIGATION
1975 1978 DYER, James(Jim) E. CAPTAIN COMMUNICATIONS/ELECTRICAL
1975 1981 ELLWOOD, Richard B. TM1(SS) WEAPONS
1975 1981 FALCONBURG, Walter R. STS2(SS) SONAR
1975 1976 FISCHER, Michael MM2(SS) MACHINERY
1975 1976 HALL, Joseph STSC(SS) SONAR
1975 1977 HARPER, James H. MMCS(SS) MACHINERY
1975 1981 HORVATH, Eric A. EM2(SS) ELECTRICAL
1975 1976 LEFFERTS, Dave STSC(SS) SONAR
1975 1979 LITTRELL, Kerry ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1975 1980 MAXWELL, John C. EMC(SS) ELECTRICAL
1975 1977 MILLER, Arnold I. SKC(SS) SUPPLY
1975 1977 PEAY, Larry G. LCDR WARD ROOM
1975 1980 POLEY, Richard J. MMC(SS) MACHINERY
1975 1978 PRICE, Douglas HM2(SS) MEDICAL
1975 1983 RICHARD, Ellwood TM1(SS) WEAPONS
1975 1977 RUMPLE, Timothy IC3(SS) FORWARD IC
1975 1976 SEAMAN, Kurt ICFN FORWARD IC (OEP 1976)
1975 1977 SHELLER, Jon CAPTAIN USN (Ret) WEAPONS
1975 1977 STONE, Charles MM2 ENGINEERING
1975 1975 SUTHERIN, Jim ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1975 1978 WALLIN, Kimberly "Ski" P. ET2(SS) OPERATIONS
1975 1975 WILSON, Cameron S. SA(SU) SEAMAM GANG
1976 1979 ASLAGSON, Andrew TM2(SS) WEAPONS
1976 1982 BECHTEL, Donald G. Jr. ET2(SS) NAVIGATION ET
1976 1979 BECK, Bruce A. SK3(SS) SUPPLY
1976 1978 CATELLA, Fred MM1(SS) MACHINERY
1976 1977 CHRISTENSEN, Marc K. LCDR NAVIGATION QM2(SS)
1976 1980 CUDWORTH, Ed STS SONAR
1976 1979 FERNANDEZ, Wayne LCDR EXECUTIVE OFFICER
1976 1979 FLEIG, Gary ET2(SS)  
1976 1978 GARCIA, David R. STS1/SS/DV SONAR
1976 1979 HARTFORD, Tony STSCS(SS) SONAR
1976 1979 HIXSON, Charles E. MM2(SS) AUXILIARY
1976 1980 KARTYCHAK, Joseph MM2(SS) MACHINERY
1976 1981 LABODA, Glenn E. FTG1(SS) WEAPONS
1976 1980 MANNING, David M. MM1(SS) MACHINERY
1976 1976 MOORE, Richard TM1(SS) WEAPONS
1976 1980 MORTENSON, Jonathan MM3(SS) AUXILIARY
1976 1980 MURRAY, Harry M. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1976 1979 OLMSTEAD, William TM3(SS) WEAPONS
1976 1979 PIERCE, George MMC(SS) MACHINERY
1976 1978 SHORT, Daniel DS1(SS) ADP
1976 1977 SIMS, Charles RM COMMUNICATIONS
 

COVELL

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
FROM TO NAME RANK (RATE) DIVISION
1977 1981 BALLARD, Gerry IC2(SS) FORWARD IC
1977 1981 BARTLETT, Michael J. IC2(SS) FORWARD IC
1977 1978 BOLES, Randy YN ADMINISTRATIVE
1977 1981 BRADLEY, Michael P. MM2(SS) MACHINERY
1977 1981 BROWN, Michael QM2(SS) NAVIGATION
1977 1980 CITZLER, Stephen E. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1977 1981 COVELL, Michael A. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1977 1978 COX, Norman (Jerry) RMCS(SS) COMMUNICATIONS
1977 1980 DOLAT, Stephen LT ENGINEERING
1977 1979 EISENMANN, Charles LT WARD ROOM
1977 1979 ELLSWORTH, Dan ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1977 1979 GEIGER, Louis K. ET1(SS) NAVIGATION
1977 1981 GREEN, William R. MM1(SS) MACHINERY
1977 1979 HAUG, Michael IC2(SS) FORWARD IC
1977 1979 HEDDENS, G. Allen QM3(SS) NAVIGATION
1977 1980 HERFEL, Rodney D. MM2(SS) AUXILIARY
1977 1981 HORVATH, Eric EM2(SS) ELECTRICAL
1977 1978 HURD,Lawerence, M. SA(SU) IC
1977 1981 KELLY, Kevin LT WARD ROOM
1977 1977 KLEMM, Michael A. MM2(SS) MACHINERY
1977 1982 KUENNEKE, Charles F. EMCM(SS) FORWARD IC
1977 1981 LIPINSKI, David LT WARD ROOM
1977 1981 LOYE, John F. III LT WARD ROOM
1977 1979 MARCUS, Joe QM2(SS) NAVIGATION
1977 1980 MARTIN, Tony ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1977 1981 PAULETTE, Michael MMCS(SS) MACHINERY
1977 1979 REYNOLDS, Glen STS1(SS) SONAR
1977 1981 SPERLING, Allan D. RM2(SS) COMMUNICATIONS
1977 1978 TACKET, Phillip H. EM!(SS) ELECTRICAL
1977 1982 THOMA, George STS2(SS/DV) SONAR
1977 1978 WARE, Solomon ETCS(SS) OPERATIONS
1977 1980 WIGGINS, Ronald L. Jr. CAPTAIN NAVAGATOR/OPS
1977 1979 WELLS, Alan LT WARD ROOM
1978 1980 BAIN, Scott G. SN(SS)  
1978 1980 BREMER, William B. ETC(SS) NAVIGATION ET
1978 1981 BROWN, Johnny M. MS2(SS) SUPPPLY
1978 1978 CAESSENS, Clayton CTM3 COMMUNICATIONS
1978 1982 CLAYTON, Robert MM2(SS) A GANG
1978 1982 CARNLEY, Joey TM1(SS) WEAPONS
1978 1980 COLLIER RM1(SS) COMMUNICATIONS
1978 1982 COLUNGA, Ruben TM2(SS) WEAPONS
1978 1984 DEZALIA, Don RM2(SS) COMMUNICATIONS
1978 1978 DITEWIG, William CDR COMMUNICATIONS
1978 1982 FLEMING, James F. Jr. ET1(SS/DV) RNAVIGATION ET
1978 1981 GOLDEN, Randall D. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1978 1981 JOHNSON, Curtis    
1978 1981 KESNER, William YNC(SS) ADMINISTRATION
1978 1978 MELTON, Samuel D. IC3(SS) FORWARD IC
1978 1981 ROSNER, Rudolph E. II CSCS(SCW/SW/SS) SUPPLY
1978 1979 SMITH, Steven M. MM1(SS) MACHINERY
1978 1980 STEVENSON, Bruce W. ET1(SS) NAVIGATON ET
1978 1982 VISINTAINER, Rich QM2(SS/DV) NAVIGATION
1978 1980 ?????, Curtis TM WEAPONS
1978 1981 ZUMWALT, Eric R. CAPTAIN WARD ROOM
1979 1981 BARRIE, Darrel D. Jr. MS1(SS) SUPPLY
1979 1979 BATHERSON, Charles IC2(SS) EM
1979 1981 BEMENT, Robert IC2(SS) ELECTRICAL
1979 1981 BENSON, Harvey G. Jr MMCM(SS) CHIEF OF THE BOAT
1979 1980 BLEVIN, Robert E. MMC(SS) MACHINERY
1979 1982 BROOKS, Robert RMCS(SS) COMMUNICATIONS
1979 1979 CALDERWOOD, Bill CDR COMMUNICATIONS
1979 1979 COKAYNE, Harold L. PO2  
1979 1979 COMPTON, Roy E. MCPO  
1979 1982 FLANNIGAN, Michael YNCM(SS) CHIEF OF THE BOAT
1979 1983 GILPIN, Jeffrey K. MM2(SS) ELECTRICAL
1979 1982 HARKER, Chris L. MM1(SS) MACHINERY
1979 1980 HUBBELL, Steven R. EM2 ELECTRICAL
1979 1981 JEFFRIES, Delbert TM2(SS) WEAPONS
1979 1984 JOHNSON, David R.rt QM2(SS) NAVIGATION
1979 1983 JOLLEY, Robert L. EM2(SS) ELECTRICAL
1979 1982 KOUNTZ, Patrick M. MM1(SS) AUXILIARY
1979 1982 MATTEAU, Gary E. EM2(SS) ELECTRICAL
1979 1979 McTAGGART, Kevin LCDR COMMUNICATIONS
1979 1981 MINGUS, James R. RM3(SS) COMMUNICATIONS
1979 1983 RODDY, Michael W. EM1(SS) ELECTRICAL
1979 1980 SNYDER, Don ETCS(SS) COMMUNICATIONS
1979 1981 STOVER, William E. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1979 1981 TAYLOR, Billy P. TMC(SS) WEAPONS
1980 1981 ABBOTT, Robert W. RM2(SS) COMMUNICATIONS
1980 1984 ABDELLA, James M. MM2(SS) MACHINERY
1980 1983 ALFORD, John SKSN(SS) SUPPLY
1980 1980 ANDERSON, Roger D STS2(SS) SONAR
1980 1980 BAIN, Dale F. ETC(SS)
1980 1980 BARNES, James W. Jr. EM1(SS) ELECTRICAL
1980 1980 BARTEK, Emery E. Jr. EM2 ELECTRICAL
1980 1983 BEATTY, Martin HMCS(SS) MEDICAL
1980 1983 BENDORF, Peter J. IC1(SS), MAJ, EN USAR (Retired) ENGINEERING
1980 1980 BERRY, Lawrence TMC(SS) WEAPONS
1980 1982 BROCK, Terry Gene MM3(SS) A GANG
1980 1983 BUFALO, Richard N. MM1(SS)  
1980 1983 BUNDY, Charles J. TM3(SS) WEAPONS;
1980 1980 BURKE, Joseph SA(SU)  
1980 1982 BURKS, Douglas SN(SS) Seaman
1980 1980 CHILDERS, James G. SKSA(SU) SUPPLY
1980 1983 CLARK, Mark W. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1980 1980 CLARK, Daniel R. SR(SU)  
1980 1980 CLARK, Walter D. ET2(SS)  
1980 1980 COLEMAN, Charles J. LTJG WARD ROOM
1980 1980 COOGAN, Gregory T. SKSN(SU) SUPPLY
1980 1980 CRAGG, Clinton H LT WARD ROOM
1980 1980 DEBOARD, Clyde IC2(SS) FORWARD IC
1980 1980 DETTER, Gary L. CDR EXECUTIVE OFFICER
1980 1984 DIXON, Steven C. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1980 1980 DORSEY, Seaborn M. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1980 1984 EVANS, James M. STS2(SS) SONAR
1980 1980 FEDORSHAK, Mark MM1(SS)  
1980 1980 FICKLE, Ronald W. PN2(SS) ADMINISTRATION
1980 1980 FLAKE, William S. MM2(SS)  
1980 1980 GARVIN, James F. MM2(SS)  
1980 1980 GILLMORE, Eric J. EM3 ELECTRICAL
1980 1980 GOLDEN, Randall D.   ELECTRICAL
1980 1984 GOODMAN, Andrew J. ET2 REACTOP CONTROLLS
1980 1980 HARDBECK, Kregg A. STS2(SS) SONAR
1980 1980 HEISS, Chris A. SA((SU)  
1980 1982 HELDT, Randall A. E-4  
1980 1980 HICKMAN, Timothy J. SA(SU)  
1980 1982 HOLLMANN, Dean (Bones) D. MMC(SS) ENGINEERING
1980 1980 HUCKABEE, Thomas Jr. SN(SU)  
1980 1980 JACOBS, Lyle R. MM1(SS)  
1980 1980 JENKINS, Robert J. EM3 ELECTRICAL
1980 1980 JENSEN, Kevin R. TMSN(SU) WEAPONS
1980 1980 JETT, Alan G. IC1(SS) FORWARD IC
1980 1980 JOHNSON, Mark G. FTG2(SS) FIRE CONTROL
1980 1980 KEITH, James M. MM2(SS)  
1980 1980 KIDD, Lee A. LT WARD ROOM
1980 1980 KITTREDGE, SeaARHAMn J. MM3(SU)  
1980 1982 KOENIG, Donald E. MM3(SS)  
1980 1987 LANGLEY, Jerry L. QM3(SS) NAVIGATION
1980 1980 LANKAMER, Victor F. LTJG WARD ROOM
1980 1980 LONG, Stephen A. MM3(SS)  
1980 1980 MASON, Douglas A. MM2(SS)  
1980 1986 MCDONALD, Mark A. STS3(SS) SONAR
1980 1980 MCFARLAND, William M. MM2(SS)  
1980 1980 MILHOAN, Kenneth D. LTJG WARD ROOM
1980 1983 MILLER, David R. SK1(SS) SUPPLY
1980 1981 MINGO, James R. RMSN(SU) COMMUNICATIONS
1980 1983 MONZU, Joseph W. IC2(SS) FORWARD IC
1980 1980 MOORE, Brett W. STS3(SU) SONAR
1980 1984 MOORE, Michael E. STS3(SU) SONAR
1980 1980 MORENO, Joseph; SN(SU)  
1980 1980 MORITZ, Dale R ETC(SS)  
1980 1981 MURPHY, William W. MMCS(SS)  
1980 1980 NEISESS, Daryl A. MM1  
1980 1980 NELSON, Erick K LTJG WARD ROOM
1980 1980 NELSON, Stephen P. FTG1(SS) FIRE CONTROL
1980 1981 OBANNON, ????? TMC(SS) WEAPONS
1980 1981 PAYNE, Leonard A. YNSN(SS) EXECUTIVE
1980 1981 PEARMAN, Jackie R. QMC(SS) NAVIGATION
1980 1980 REILAND, William J. Jr. STS3(SS) SONAR
1980 1980 RICE, Timothy W. SR(SU)  
1980 1980 RIFKIN, David D. LTJG WARD ROOM
1980 1983 ROBB, Douglals B. STS2(SS) SONAR
1980 1983 ROBINSON, James PO2  
1980 1980 ROY, Timothy W. SR(SU)  
1980 1980 SAVAGE, Michael A. IC3(SU) FORWARD IC
1980 1984 SEARS, Caulie L. STS3(SU) SONAR
1980 1980 SEVERIN, Richard E. MM2(SS)  
1980 1980 SHALLES, Siegfried L. LCDR WARD ROOM
1980 1980 SHERIDAN, James J. MM2(SS)  
1980 1980 SIMPSON, Mark A. DS2(SS) ADP
1980 1980 SMITH, Richard G. MMFN(SU) AUXILIARY
1980 1980 SMITH, Rodney S. IC2(SS) FORWARD IC
1980 1980 SOUZA, Charles A. MS3(SS) SUPPLY
1980 1980 STEWART, Newell B. TMSA(SU) WEAPONS
1980 1980 SWEM, Charles L. PNSN(SU) ADMINISTRATION
1980 1980 SZYMANSKI, Michael T. TMSN(SS) WEAPONS
1980 1981 TAYLOR, James J. Jr. STSC(SS) SONAR
1980 1980 TAYLOR, Stephen L. MM3(SS)  
1980 1980 TEDENS, John V. EMC(SS) ELECTRICAL
1980 1980 TELLSTROM, Robert G. ET2(SS)  
1980 1983 TODD, Perrin IC2(SS) FORWARD IC
1980 1981 TWOREK, Richard LT WARD ROOM
1980 1980 VALDES, Sergio A. LTJG WARD ROOM
1980 1980 VONRUDEN, Ricky L MM3  
1980 1980 WACHS, Gary M. EM1(SS) ELECTRICAL
1980 1980 WADDELL, Stephen M. EM2(SS) ELECTRICAL
1980 1980 WEAVER, David R. DS2(SS) ADP
1980 1980 WELCH, Kevin S. YNSN(SU) ADMINISTRATION
1980 1980 WETZEL, Robert L MMC(SS)  
1980 1986 WIGGINS, Joe Richard MM1(SS) AUXILIARY
1980 1980 WILCOX, James L. YN1(SS) ADMINISTRATION
1980 1980 WILDER, David    
1980 1980 WILLIAMS, Grover C. ET2(SS)  
1980 1983 WILLRICH, James T. Jr. HMC(SU) MEDICAL
1980 1980 WILSON, Newlan Jr. MS1(SS) SUPPLY
1980 1984 YAWN, Mitch TM2(SS) WEAPONS
1980 1980 YOUNG, Michael J. MSSA(SU) SUPPLY
 

DOHERTY

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
1981 1984 ARDENT, Daniel EMC(SS) ELECTRICAL
1981 1985 BAILEY, Clark MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1981 1985 BROWN, Kinnon FTG1(SS) FT
1981 1983 BULL, Michael James. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1981 1984 BUTLER, Michael LT  
1981 1983 BYRD, Don STSSN(SS) SONAR
1981 1984 DOHERTY, Hugh M. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1981 1984 FARSON, Daniel P. CAPTAIN  
1981 1982 FLANAGAN, Mike R. MCPO CHIEF OF THE BOAT
1981 1984 GERTSCH, Clyde T. STSCS(SS) SONAR
1981 1984 HALE, Bill MM2(SS) RL
1981 1984 HAMMER, Jimmy G. TMSN(SS) WEAPONS
1981 1982 HERNANDEZ, Hank STS SONAR
1981 1984 HUTCHISON, Ken M. QMCM(SS) COB
1981 1984 KALISTER, Kenneth TM3(SS) WEAPONS
1981 1982 KERSSEN, Tim EM1(SS) ELECTRICAL
1981 1984 KING, Thomas R. EMC(SS) ELECTRICAL
1981 1985 KRAMPERT, Donald J. CMDCM(SS) AUXILIARY
1981 1983 KRZYKOWSKI, Henry J. MM1(SS) AUXILIARY
1981 1984 McKINDLES, Norman CTR2(SS) COMMUNICATIONS
1981 1984 MOORE, Bruce RM3(SS) COMMUNICATIONS
1981 1983 NELSON, Russell D. EM2(SS) ELECTRICAL
1981 1982 NICKERSON, David A. MS2 SUPPLY/GALLEY
1981 1984 RATHBONE, David IC2(SS) FORWARD IC
1981 1984 RICHARDSON, Clyde E. ET2(SS) NAV
1981 1984 ROBINSON, Gregory A. MM1(SS) M DIVISION
1981 1983 SANDERS, Kenneth QM3(SS) OPERATIONS
1981 1984 SANDOZ, David IC3(SS) FORWARD IC
1981 1984 SNODGRASS, William J. ET1(SS) REACTOR CONTROL
1981 1984 SNOW, Michael IC2(SS) FORWARD IC
1981 1982 STONE, James F. CAPTAIN MACHINERY MMCS(SS)
1981 1982 TANT, Thomas    
1981 1983 THOMAS, Stu CDR REACTOR CONTROLS
1981 1981 THORNTON, Dean CTM1(SS) COMMUNICATIONS
1981 1984 WEIGEL, Alan M. CDR WARD ROOM
1981 1982 WINGELER, Michael ETC(SS) NAVIGATION
1982 1985 BERNARD, Ron RM1(SS) COMMUNICATIONS
1982 1984 BRACE, Joseph R. RMC(SS) COMMUNICATIONS
1982 1985 CHANEY, Ken MM1(SS) ENGINEERING LABORATORY TECH
1982 1987 DOMROSE, Timothy STS2(SS) SONAR
1982 1985 EILAND, Gary CAPTAIN WEAPONS/ENGINEERING
1982 1985 GASTON, Tony SKCM(SS) STORES
1982 1984 HOWARD, Frank ETC(SS) REACTOR CONTROLS
1982 1982 KANERVA, Ed CAPTAIN COMMUNICATIONS
1982 1982 KNOWLAND, Sandy CTC COMMUNICATIONS
1982 1982 LARRINAGA, Thomas CTCM COMMUNICATIONS
1982 1985 LEWIS, Richard M. ET1(SS) ELECTRONICS
1982 1985 MAJKOWSKI, Pete LT WARD ROOM
1982 1982 MCCLURE, Donald W. SCPO  
1982 1983 McGUIRE, Christopher J. MM2(SS) A GANG
1982 1987 McLAUD, Jeffrey IC2(SS) FORWARD IC
1982 1983 McMULLIN, Atha TM1(SS) WEAPONS
1982 1983 MILLER, Glenn LT WARD ROOM
1982 1982 PERRECA, Chris
SONAR
1982 1984 ROKOWSKI, Richard MSSN SUPPLY
1982 1983 SKOP, Kenneth QM NAVIGATION
1982 1985 STANCLIFF, Daniel R. MSSN(SS) SUPPLY
1982 1984 STANLEY, Terry F. STS2(SS) SONAR
1982 1984 SWEZY, John P. MM1(SS) MACHINERY
1982 1985 WAGNER, Jay A. LCDR ENGINEERING OFFICER
1982 1985 WASTLUND, Matthew EM1(SS) ELECTRICAL
1982 1983 YOUNG, Charles B. RADM EXECUTIVE OFFICER
1983 1983 ASHPOLE, Brian CWO4 COMMUNICATIONS
1983 1986 BECKER, Harold J. TM2(SS) WEAPONS
1983 1985 BURGESS, David MS1(SS) SUPPLY
1983 1983 CARTER, Clarence E. CAPTAIN COMMUNICATIONS
1983 1986 CAVICCHI, Donald IC2(SS) IC
1983 1988 CIESIELKO, Michael ET2(SS) NAVIGATION
1983 1988 COLLINS, Michael STS2(SS/DV) SONAR
1983 1983 EMANUEL, Barton CTC COMMUNICATIONS
1983 1987 EUPER, Phillip E. ETCS(SS) NAVIGATION ET
1983 1984 GERMAN, Patrick STSCS(SS) SONAR
1983 1986 GORDON, Lawrence ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1983 1986 GRAVES, John A. SK3(SS) SUPPLY
1983 1984 GUNNOE, Chris EM ELECTRICAL
1983 1986 HANEMAN, Chuck F. QM1(SS) NAVIGATION
1983 1986 HARVEY, David TMC(SS) WEAPONS
1983 1987 HEATH, Paul E. ETC(SS) NAVIGATION ET
1983 1987 HRICSINA, Bill IC3(SS) FORWARD IC
1983 1986 MARSHALL, Ron W. MS3(SS) SUPPLY
1983 1986 MCLAUD, Jeffrey R. IC2(SS) IC
1983 1985 MUSICK, Thomas A. CAPT (SS) SUPPLY
1983 1983 OWENS, Michael CTIC COMMUNICATIONS
1983 1983 PARKER, Jim CTICS COMMUNICATIONS
1983 1983 PURDY, Ray CWO3 COMMUNICATIONS
1983 1987 SORRELS, Earl L. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1983 1984 TRANT, David RM COMMUNICATIONS
1983 1986 WARREN, Peter A. EM1(SS) E
1983 1985 WILSON, Kevin MM1(SS) MACHINERY
1983 1988 ZACCONE, Michael CDR WEAPONS
 

SWEENEY

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
1984 1986 ASHCROFT MM1(SS) AUXILIARY
1984 1986 BAKER, Scott PO1  
1984 1986 BAR MMC(SS) AUXILIARY
1984 1990 BARRANTES, Anthony/Carlos TM2(SS) WEAPONS
1984 1987 BECKER, John P. TM3(SS) WEAPONS
1984 1988 BURKETT, Jeff MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1984 1986 CAHILL, John MMC(SS) AUXILIARY
1984 1984 CAUDIE, David CTC COMMUNICATIONS
1984 1984 DEVLIN, Daniel CTIC COMMUNICATIONS
1984 1990 ENGLAND, Phillip ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1984 1986 EVANS, Michael R. MM3(SS) AUXILIARY
1984 1989 FARKAS LT WARD ROOM
1984 1986 FLAVORS, Michael R. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1984 1986 HULBERT, Michael V. ET2(SS/DV) FORWARD
1984 1987 JANICKE, Russell T LT REACTOR CONTROLS
1984 1986 KENDRICK, Tom J. TM1(SS) WEAPONS
1984 1990 LAND, Phillip ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1984 1987 LANE, Brian E. HMCS(SS) MEDICAL
1984 1986 LEONARD, Michael MM2(SS/DV) MACHINERY
1984 1987 LORENTZ, Timothy LCDR ENGINEERING
1984 1986 MATTOCKS, Douglas M. QM1(SS) NAVIGATION
1984 1988 MAY, Tim J. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1984 1989 PELLETIER, Joe MM1(SS) MACHINERY
1984 1985 PENDLETON, Ken CTT1 COMMUNICATIONS
1984 1987 PENDRY, Dale LT ELT DIVISION OFFICER
1984 1988 PLETCHER, Michael T. MM2(SS) ENGINEERING LAB TECH.
1984 1984 RADCLIFFE, Roy CDR COMMUNICATIONS
1984 1985 RATERS, Steven IC1(SS) FORWARD IC
1984 1988 RUNYON, Tom MM2(SS) MACHINERY
1984 1987 SPEIGHTS, Henslee PO1  
1984 1989 ST THOMAS, Joseph    
1984 1984 SULLIVAN, Joe CTIC(SS) COMMUNICATIONS
1984 1987 SWEENEY, Orval L. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1984 1985 THOMPSON, Kent H. MS2(SS) SUPPLY
1984 1988 VASQUEZ, Ramiro A. YN3(SS) ADMINISTRATION
1984 1988 WALKER, Rick STS2 SONAR
1984 1986 WELLS, Paul (Pistol) FTG1(SS) FIRE CONTROL
1984 1988 WOODS, Philip D. FTG2(SS) WEPONS
1984 1989 YUENGEL, Larry D. STS2(SS) SONAR
1985 1989 BREAUX, Arthur J. ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1985 1987 BRICKMAN, Dale W. SN(SS) DECK/FIRE CONTROL
1985 1988 BURLESON, Scott LT REACTOR CONTROLS OFF
1985 1989 CALDWELL, Michael E-9 CMDCM AUXILIARY
1985 1989 CARTER, Michael D. MS1(SS) SUPPLY
1985 1986 DAY, William C. MM3(SS) AUXILIARY
1985 1986 EAST, Stanley TM WEAPONS
1985 1991 EVERSON Jr, Shepherd "Butch" EM1 (SS) ELECTRICAL
1985 1994 HOYER, Ray R. IC2(SS) FORWARD IC
1985 1991 LITTLEFIELD, Ralph    
1985 1986 McDANIEL, Kevin    
1985 1987 RATLIFFE, John STS2(SS) SONAR
1985 1989 ROMIG, Bill D. QM/ET1 (SS) NAVAGATION
1985 1988 STOLARSKI, Chris LT WARD ROOM
1985 1988 STUART,William ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1986 1989 ASHCRAFT, William HM1-HMC(SS) MEDICAL
1986 1990 BOULDIN, Douglas O. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1986 1990 BREWER, Mark EM2(SS) ELECTRICAL
1986 1987 BRUNDAGE MM3(SS) AUXILIARY
1986 1990 BRYANT, Loye Ray QMC(SS) NAVIGATION
1986 1988 CARLISLE, Oril (Sonny) A MM3(SS) AUXILIARY
1986 1987 CHEEK, Michael C RM1(SS) COMMUNICATIONS
1986 1989 COOK, Robert M. MM1(SS) AUXILLARY
1986 1990 JOHNSON, Michael D. CAPTAIN  
1986 1986 KEELING, Todd LCDR COMMUNICATIONS
1986 1990 LINCOLN, Geoffrey B. MM2(SS) AUXILIARY
1986 1991 MASK, Ron ETC2(SS) REACTOR CONTROLS
1986 1988 MOWRER, Michael J. QMCM(SS) COB
1986 1989 MYERS, Scott FA(SU) AUXILIARY
1986 1989 PYZALSKI, Matthew TM1(SS) WEAPONS
1986 1989 RIVENBARK, Tom MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1986 1987 ROSE, Charlie MM1(SS) MACHINERY
1986 1990 SCHWEITZER, Scott EM2(SS) ELECTRICAL
1986 1988 SERAIVA, Rick    
1986 1989 STEPHENS, Doug TMCM(SS) WEAPONS
1986 1989 TUCKER, Ken MM2(SS) AUXILIARY
1986 1992 WILEY, Kevin N. ET1(SS) NAVIGATION/ESM
1987 1991 BLACKWELL, David MMCS(SS) MACHINERY
1987 1991 Blalock, Edgar e4 MESS
1987 1989 BUTIGALARI, Ray RM2(SS) COMMUNICATIONS
1987 1990 CALDWELL, Christopher MM2(SS)
1987 1991 CARDELLA, Jayson S. MM2(SS) AUXILIARY
1987 1991 CARDEN, Grady EM2(SS) ELECTRICAL
1987 1991 COURSEY, Trent STS3(SS) SONAR
1987 1990 DANFORD, Mark ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1987 1992 DENNEY, Kenneth L. MSSN SUPPLY
1987 1988 DREW, Shawn L. STS3(SS) SONAR
1987 1989 EAST, Steve MMCS(SS) MACHINERY
1987 1991 FEIDT, John FTGC(SS) FIRE CONTROL
1987 1992 GARRETT, Michael W. STS1(SS) SONAR
1987 1990 HOPKINS, Hubert D. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1987 1991 JENKINS, Scott Alan STS2(SS) WEAPONS
1987 1988 KIRKPATRICK, Bob STS SONAR
1987 1991 LUEBBERING, Tim RM2(SS) RADIO
1987 1990 MAXWELL, Don J.    
1987 1989 MOORE, Karl E. ETC(SS) NAVIGATION ET
1987 1991 REYNOLDS, Lance G. STSCS(SS) SONAR
1987 1990 RUSSELL, Frank ET1(SS) NAVIGATION ET
1987 1991 SCOTT, Michael D. MS3(SS) SUPPLY
1987 1991 SMITHHART, James MM2(SS) MACHINERY
1987 1989 TRIPLETT, Ron STSC(SS) SONAR
 

HOPKINS

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
1988 1992 BECKHAM, Alan ET1(SS) REACTOR CONTROLS
1988 1993 BENKE, Brett QM3(SS) OPERATIONS
1988 1992 BISHOP, John MM2(SS) MACHINERY
1988 1989 BOYER, Donald K. STS2(SS) SONAR
1988 1991 CAMPBELL, Ron L. EM2(SS) ELECTRICAL
1988 1992 CHURCHILL, Scott MM2(SS) MACHINERY
1988 1991 COLEMAN, Daniel E. QM2(SS) NAVAGATION
1988 1991 CIKO, Michael MMCM(SS) MACHINERY
1988 1992 DeNARDI, Christopher MM3(SS) AUXILIARY
1988 1991 DODSON, Jeff MMCM(SS) AUXILIARY
1988 1992 DOTSON, Bobby MMCM(SS) AUXILIARY
1988 1991 FARRIS, Scott MM2(SS) ENGINEERING LAB TECH
1988 1990 FIELD, William David MM2(SS) MACHINERY
1988 1991 FRENCH, Jontrel D. YNC(SS) ADMINISTRATION
1988 1990 FRISELL, John D. FTG1(SS) FIRE CONTROL
1988 1991 GANDSY, Michael D. MS1(SS) SUPPLY
1988 1991 GUTIERREZ, Raymundo HM3(SS) AUXILIARY
1988 1990 HAIR, James LCDR REACTOR CONTROLS
1988 1991 HILE, Joseph MM2(SS) AUXILIARY
1988 1991 KAPLAR, Scott R EM1(SS) ELECTRICAL
1988 1991 KLINGENSMITH, Mike MM1(SS) MACHINERY
1988 1992 KONEN, Patrick E. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1988 1990 LOPEZ, Ed EM1(SS) ELECTRICAL
1988 1991 MATTHEWS, Kenneth J. YNSN(SS) ADMINISTRATION
1988 1991 MAYNARD, John C. MM1(SS) AUXILIARY
1988 1998 MCPARLAND, Steve H. PO1  
1988 1992 MEADOWS, Thomas ETR2(SS) REACTOR CONTROLS
1988 1991 METSCH, David IC3(SS) FORWARD IC
1988 1992 MOREHOUSE, James QM3(SS) NAVIGATION
1988 1991 MURPHY, Patrick J LCDR 9-11-01 PENTAGON CASUALTY
1988 1992 PEREZ, James FTG1(SS) WEAPONS
1988 1990 POWELL, William LCDR ELECTRICAL
1988 1991 ROWLAND, Jay M. MMCM(SS) CHIEF OF THE BOAT
1988 1990 SKENESKY, John P. ET2(SS) ELECTRONICS
1988 1995 STURDIVANT, Harry C. MS2(SS) ADMIN
1988 1989 TARWACKI, John MM2(SS) MACHINERY
1988 1990 TROJAHN, Scott LT ADMINISTRATION YN
1988 1991 WOLF, Kent MM1(SS) AUXILIARY
1989 1993 BLAKE, Brian W. STS2(SS) WEAPONS/SONAR
1989 1990 BRITTAIN, Roger STS SONAR
1989 1991 CONARD, Micky A PO3  
1989 1990 CRONEN, James P. IC3(SS) FORWARD IC
1989 1991 FISHER, Rob R. IC1(SS) FORWARD IC
1989 1993 GERMANY, Joe MMCS(SS) AUXILIARY
1989 1993 GRITTON, Michael QMC(SS) NAVIGATION
1989 1989 HOLLEVOET, Orvis SK2(SS) SUPPLY
1989 1991 KRUG, Joseph F. LT WARD ROOM
1989 1991 LAFERRIERE, Thomas EM2(SS) ELECTRICAL
1989 1991 LOEBE, John PO2  
1989 1990 MILLER, Carl STSCS(SS) SONAR
1989 1990 MUNGO, Dean STS SONAR
1989 1991 SPANGLER, John P. MM1(SS) MACHINERY
1989 1990 TOWNSEND, Pete STS SONAR
1989 1993 VICTA, Levynote A. ET1(SS) NAVIGATION ET
1990 1994 ARCH, John LT WARD ROOM
1990 1994 BENKE, Brett QM2(SS) NAVIGATION
1990 1994 BENOIT, Tommy MM2(SS) MACHINERY
1990 1992 BOWMAN, Shawn FN MEDICAL
1990 1994 BRAMLETT, David Scott RM2(SS) COMMUNICATIONS
1990 1994 CROFT, John G. MM3(SS)  
1990 1990 CROUSE, John    
1990 1992 CRUZ, Louis PO1  
1990 1994 GRAHAM, William B. MM2(SS) MACHINERY
1990 1993 HAMMOND, Barry RMC(SS) RADIO
1990 1995 HARMON, Christopher EM ELECTRICAL
1990 1992 HOWELLS, Jim    
1990 1994 HUGHES, Johnny R. MMC(SS) MACHINERY
1990 1993 HUMPHREY, Stephen HMC(SS) MEDICAL
1990 1995 JERDON, James    
1990 1993 JOHNSON, Michael E. MM2(SS) AUXILIARY
1990 1993 JONES, Mark STS2(SS) SONAR
1990 1993 KIDWELL, John QMCM(SS) NAVIGATION
1990 1993 MANNIKKO, John MM1(SS) MACHINERY
1990 1993 MARTIN, Michael LCDR WARD ROOM
1990 1995 ORTA, Tomas MM1(SS) AUXILIARY
1990 1995 PARKER, Gary MMC(SS) AUXILIARY
1990 1992 PRESTON, John MM1(SS) MACHINERY
1990 1994 PROFFITT, David RM2(SS) COMMUNICATIONS
1990 1993 QUIRK, Garrett STS1(SS) SONAR
1990 1993 RABE, Brian J. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1990 1994 RICH, Jimmy J. MM3(SS) AUXILIARY
1990 1992 RIVERA, Robert R. ETC(SS) ELECTRONICS
1990 1994 RUSSELL, Ken STS2(SS) SONAR
1990 1994 SABATO, George E. CWO3 FIRE CONTROL
1990 1994 SADLER, Robert RM1(SS) COMMUNICATIONS
1990 1993 SIMPSON, Jimmie ET2(SS) NAVIGATION ET
1990 1992 SNUFFER, Darrell A. MSSN SUPPLY
1990 1992 STEIN, Rick LT WEAPONS OFFICER
1990 1993 VINYARD, Jack SKC(SS) SUPPLY
1990 1993 WORLICK, Douglas MMCM(SS) AUXILLARY
1990 1991 YABER, Kenneth MM2 RL
 

RABE

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
1991 1996 BROCKS, Roy L. MS2(SS) SUPPLY
1991 1991 BUELL, Robin STS(SS) SONAR
1991 1993 BUTLER, Ray STS2(SS) SONAR
1991 1994 CAMPBELL, Stephen EM1(SS) ELECTRICAL
1991 1994 CAPE, Michael ETCS(SS) NAVIGATION ET
1991 1994 COB, Kenneth W. PO1  
1991 1993 ELLIOT, Gerald (Jerry) MMCM(SS) MACHINERY
1991 1993 ELLIS, Michael    
1991 1994 GORDEN, Jeffery D. LCDR NAVIGATION/OPERATIONS
1991 1994 HATCH, Donald STS SONAR
1991 1993 HOBBS, Kenneth D. MMCS(SS) AUXILIARY
1991 1995 JASSO, Marcos STS1(SS) SONAR
1991 1993 KASLER, Adam P. EM2(SS) ELECTRICAL
1991 1993 KELLOGG, Casey ET2(SS) ELECTRONICS
1991 1994 LEIVA, Scott EM3(SS) ELECTRICAL
1991 1995 McLEOD, Steve ICCS(SS) FORWARD IC
1991 1993 MURPHY, Patrick M. STS2(SS) SONAR
1991 1994 PATCHIN, Scott FTG1(SS) FIRE CONTROL
1991 1994 PETERS, William Jr MM2(SS) MACHINERY
1991 1996 SCHNAKENBURG, John ET2(SS) NAVIGATION ET
1991 1992 STONE, Joseph EM ELECTRIAL
1991 1994 WHITE, Eric LT  
1991 1995 WILKINS, Marlon LS1(SS) SUPPLY
1992 1994 ARMSTRONG, Jeff SKSN(SS)  
1992 1996 BLACK, Brian/Douglas LT WEAPONS
1992 1996 BRAZE, John A. MM2(SS) MACHINERY
1992 1996 BUSSARD, Dusty RMC(SS) COMMUNICATIONS
1992 1994 CALDWELL, Michael MM AUXILIARY
1992 1993 CARITHERS, Christopher S. STS3(SS) WEAPONS
1992 1995 FAULKNER, Richard MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1992 1995 FLAKE, Bobby W. ET2(SS) RC DIVISION
1992 1996 FRECHETTE, Neil A. TM3(SS) WEAPONS
1992 1995 HART, Russell L. RM1(SS) COMMUNICATIONS
1992 1994 HURTT, Keith D. STS1(SS) SONAR
1992 1996 JAMES, Anthony T. ETC(SS) NAVAGATION ET
1992 1997 JANVIER, Raynald M. ET2(SS) NAVAGATION ET
1992 1997 McCHARGUE, Rich MM1(SS) MACHINERY
1992 1995 MOHR, Dennis R LCDR COMMUNICATIONS
1992 1997 MOORE, Willie MSC(SS) SUPPLY
1992 1996 PALMER, Shadrick STS2(SS) SONAR
1992 1996 PITNEY, Russell MM1(SS) MACHINERY
1992 1994 RITCHIE, John W. STS3(SS) SONAR
1992 1996 RUSSELL, Stephen C. ET2 NAVIGATION
1992 1995 SHETRONE, Brian ET3(SS) ELECTRONICS
1992 1996 STUCKE, Peter J. STS3(SS) SONAR
1992 1995 WINSLOW, Michael J. ET3(SS) ELECTRONICS
 

SLACK

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
1993 1997 BALLENGER, James STS3(SS) SONAR
1993 1995 BOLGER, William D. ETCS(SS) EDEA
1993 1994 BOYKIN, Paul L. SKCM(SS) SUPPLY
1993 1997 BRANNAN, James C. EM2(SS) ELECTRICAL
1993 1995 CRABTREE, Bill TM2(SS/DV) TORPEDO
1993 1996 DEBOARD, Richard MM2(SS) MACHINERY
1993 1998 FALVEY, Brian T. FTG2(SS) FIRE CONTROL
1993 1998 FAULKNER, Eric T. FTG2(SS) FIRE CONTROL
1993 1995 GILPIN, Tron EM2(SS) ELECTRICAL
1993 1997 GREY, Andrew CDR REACT AUX COMM
1993 1995 HARRIS, James MMCM(SS) MACHINERY
1993 1994 KAHL,Randy L. TMCS(SS) WEAPONS
1993 1993 KOSTEK, Ward CTC COMMUNICATIONS
1993 1997 LEMARIER, Ben RM3 COMMUNICATIONS
1993 1996 PITTMAN, Paul QMC(SS) NAVIGATION
1993 1996 RHYAN, Dustin STSC(SS) SONAR
1993 1996 RUSSELL, Chad TM3 WEAPONS
1993 1998 SCHULTZ, Chad MMCS(SS) AUXILIARY
1993 1997 SICH, Dan FTG3(SS) FIRE CONTROL
1993 1995 SLACK, Randall J. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1993 1997 TARANTO, Christopher G. LT MPA/CRA
1994 1995 BAUER, Ron CPO  
1994 1997 BELLOTTI, Michael A LT RADIOLOGICAL CONTROL
1994 1998 BOLEY, Kenneth D. MM2(SS) MACHINERY
1994 1996 Bowen, Michael ETC(SS) RADIO
1994 1998 BRESLIN, Ryan P. MM1(SS) AUXILIARY
1994 1997 CAUDLE, Daryl L. CAPTAIN ENGINEERING OFFICER
1994 1995 CUTSHAW, Charles LT MACHINERY
1994 1998 DIX, George W. EM1(SS) ELECTRICAL
1994 1998 FETTY, Brian J. IC2/ET2(SS) NAVIGATION ET
1994 1995 FULLER, Jim MM1(SS) MACHINERY
1994 1997 HEMME, Jeff STSCS(SS) SONAR
1994 1997 JARMOLUK, David MM2(SS) RL-DIV
1994 1997 JOHNSON, James MM1(SS) RL-DIV
1994 1998 KERNER, Frank G. MMC(SS) MACHINERY
1994 1997 MCMANUS, David CDR SONAR/ELECTRICAL
1994 1995 NAPOLITANO, Michael J. HM1(SS) MEDICAL
1994 1995 NARDACCI, Fred A. YNCS(SS) ADMINISTRATION
1994 1997 QUINTON, Steven D. RM1(SS) COMMUNICATIONS
1994 1994 RICHARDSON, Bryan ET1(SS) NAVIGATION ET
1994 1994 ROBINSON, Jeff LT COMMUNICATIONS
1994 1996 ROSS, John   WARD ROOM
1994 1996 SMITH, Eric A. ET1 (SS) REACTOR CONTROLS
1994 1997 STARNES LCDR EXECUTIVE OFFICER
1994 1995 SULLIVAN, Tony QMC(SS) NAVIGATION
1994 1996 SULLIVAN, Troy E4 QUARTERMASTER
1994 1994 THOMPSON, Kenneth TM2(SS) WEAPONS
1994 1998 WALSH, Patrick J. MM2(SS) AUXILIARY
1994 1998 WESTFALL, Marshall W. EM1(SS) ELECTRICAL
 

BAKER

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
1995 1996 ADAMS, Jerry C. ET1(SS) NAV/OPS
1995 1998 AMENT, Jeffery A. MMCM(SS) CHIEF OF THE BOAT
1995 1998 AULD, David A. STS3(SS) SONAR
1995 1998 BAKER, George H., Jr. CAPTAIN COMMANDING OFFICER
1995 1998 BARRETT, Peter J. MMCS(SS) MACHINERY
1995 1997 BOOTHE, Mark ET2(SS) COMMUNICATIONS
1995 1998 BULLINGTON, Scott M. ETC(SS) REACTOR CONTROLS
1995 1998 BURKETT, Aaron K. ET3(SS) NAVIGATION ET
1995 1997 CALDWELL, Randy K. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1995 1998 CECIL, John D. SK3(SS) SUPPLY
1995 1998 DICKSON, Stephen J. ETC(SS) NAVIGATION ET
1995 1996 DUNN, Eugene J. MMC(SS) MACHINERY
1995 1998 DUNN, John M. EM2(SS) ELECTRICAL
1995 1998 ETTL, Lance J. ET3(SS) NAVIGATION
1995 1998 FRANCIS, John P. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1995 1998 GINNANE, Brian J. CDR CHOP
1995 1996 HERRON, Micah P. YNC(SS) ADMINISTRATION
1995 1996 KENDALL, Ron ETC(SS) NAVIGATION/OPERATIONS
1995 1998 LINTZ, Larry R. CDR WEAPONS/NAVIGATION/OPERATIONS OFFICER
1995 1997 MAINES, James T MM1(SS) AUXILIARY
1995 1997 MAYBERRY, Jamaal STS3(SS) SONAR
1995 1998 McMICKLE, Richard EM2(SS) ELECTRICAL
1995 1996 MEDFORD, Thomas FTG3(SS) FIRE CONTROL
1995 1998 MUELLER, William H. ETC(SS) REACTOR CONTROLS
1995 1997 NUNNALLY, Phillip B. MMCM(SS) EDEA
1995 1997 PLATT, Jason G. SN(SS) MEDICAL
1995 1998 SCHNEIDER, Jacob C. STS1(SS) SONAR
1995 1998 TABB, William CWO3 BOATSWAIN
1995 1995 TRUCKENBROD, Troy CTIC COMMUNICATIONS
1995 1997 TURNER, Mervin J. EM1(SS) ELECTRICAL
1995 1996 VANNOORD, Dan SK3(SS) SUPPLY
1995 1998 WERNER, Mark S., Jr. ET2(SS) COMMUNICATIONS
1995 1996 WILSON, Jason LT REACTOR CONTROLS ET
1995 1998 WISDOM, Barry E. CDR ELECTRICAL
1996 1998 ANDERSON, Brian J. EM1(SS) ELECTRICAL
1996 1998 BUSKEY, Shawn A. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1996 1998 DURRANCE, Kenneth E. ET3(SS) COMMUNICATIONS
1996 1997 FRISTOE, Jeremy A. ET3(SS) ELECTRONICS
1996 1997 GINDA, Mark CAPTAIN EXECUTIVE OFFICER
1996 1998 HENSON, Mark A. ET1(SS) NAVIGATION
1996 1998 HODGSON, Thomas H. CDR EXECUTIVE OFFICER
1996 1997 KOZAK, Kristofer L. PO3  
1996 1998 LEWIS, Michael M TM1(SS) WEAPONS
1996 1998 NEGRON, Christopher S. ET3(SS) REACTOR CONTROLS
1996 1998 ROBINSON, Thomas R. EM2(SS) ELECTRICAL
1996 1998 SEAGALLE, John S. MMC(SS) MACHINERY
1996 1998 SMALLEY, Robert P. ET3(SS) NAVIGATION
1996 1998 SORDELET, Michael J. QM1(SS) NAVIGATION
1996 1998 SPRAGUE, Stanley W. MM3(SS) WEAPONS
1996 1998 STOCKWELL, Andrew J. STSC(SS) SONAR
1996 1998 WARREN, Phillip R. ET1(SS) NAVIGATION
1996 1998 WHEELER, Benjamin J. MM3(SS) WEAPONS
1996 1998 WILT, Joseph J. ETCM(SS) COMMUNICATIONS
1996 1998 WINGER, Sean (Stinger) STS1(SS) SONAR
1997 1997 AXTELL, Peter T. MM1(SS) MACHINERY
1997 1998 BASHORE, Michael D. MMCS(SS) MACHINERY
1997 1998 BRISCOE, James V. LT SUPPLY
1997 1998 BURBANK, Charles R HMC(SS) MEDICAL
1997 1998 COTTON, Greg CDR WARD ROOM
1997 1997 COX, James L QM1(SS) NAVAGATION
1997 1998 DEMPSEY, Grant T. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1997 1997 GRANTHAM, Robert YN1(SS) ADMINISTRATION
1997 1998 HILLIMAN, Christopher SR(SU ) DECK DIVISION
1997 1997 HOPKINS, Jon LT COMMUNICATIONS
1997 1998 KOLB, Carl W. ET2(SS) NAVIGATION ET
1997 1998 McADAMS, Brian STS3(SS) SONAR
1997 1998 McBRIDE, Robert T. LT WARD ROOM
1997 1998 McKAY, Douglas A. MS2(SS) SUPPLY
1997 1998 MYRICK, Yusef MM2(SS) MACHINERY
1997 1998 PIERCE, Curtis L., Jr. SK3(SS) SUPPLY
1997 1997 PRICE, Daniel CTTC(SS) COMMUNICATIONS
1997 1998 RUNK, John G. FTGC(SS) FIRE CONTROL
1997 1998 SMITH, Jeffrey S. LTJG MAIN PROPULSION ASSIST
1997 1998 THOMAS, William E. MM1(SS) MACHINERY
1997 1998 WATSON, William S. SKC(SS) SUPPLY
1997 1998 ZAHN, Daniel W. FTGC(SS) FIRE CONTROL
1998 1998 ABBOTT, Timothy D. MM1(SS) MACHINERY
1998 1998 ARNOLD, Bryant J. HMCM(SS) MEDICAL
1998 1998 BAILEY, Steven L. STS1(SS) SONAR
1998 1998 BAIRD, Brian D. ET3(SS) COMMUNICATIONS
1998 1998 BAKER, Larry G. STS3(SS) SONAR
1998 1998 BENSON, Craig B. LT COMMUNICATIONS OFF
1998 1998 BERINGER, Walter MM2(SS) MACHINERY
1998 1998 BILLMYER, Kent L. ET2(SS) NAVIGATION
1998 1998 BLASE, Timothy C. EM2( SS) ELECTRICAL
1998 1998 BROCKWAY, Jason SA DECK DIVISION
1998 1998 BROWN, William CDR WARD ROOM
1998 1998 BURKE, Joshua L.J. MS2(SS) SUPPLY
1998 1988 BURNETT, Wayne A. MM2(SS) MACHINERY
1998 1998 BURNS, Ken LT WARD ROOM
1998 1998 CHASENKEY, Michael R. MM3(SS) ENGINEERING LAB TECH
1998 1998 CONNELL, Eric H. STSSN SONAR
1998 1998 CORKERN, Johnnie M., Jr. STS1(SS) SONAR
1998 1998 COSTELLO, John J. LT WEAPONS OFFICER
1998 1998 CRAIG, John R. LCDR ENGINEERING OFFICER
1998 1998 CROCKER, Jerry C LT WARD ROOM
1998 1998 EDWARDS, Mark E. MM1(SS) AUXILIARY
1998 1998 FEATHERLY, Chagwick A. MM2(SS) MACHINERY
1998 1998 FORNINO, Michael D., Jr. YN2(SS) ADMINISTRATION
1998 1998 FOSTER, Joshua R. ET3(SS) NAVIGATION ET
1998 1998 GIDDY, Mark B. FTG3(SS) FIRE CONTROL
1998 1998 GOETTSCH, Phillip A. MM2(SS) ENGINEERINGLAB TECH
1998 1998 GOMIC, Allen K. ET COMMUNICATIONS
1998 1998 GORNICK, Allen K. ET3(SS) COMMUNICATIONS
1998 1998 GROENE, Bradley J. SKCS(SS) SUPPLY
1998 1998 GUERIN, Robert L. LT WARD ROOM
1998 1998 HALLAL, Michael P Jr. LCDR EXECUTIVE OFFICER
1998 1998 HENSLEY, Paul K. MM1(SS) ENGINEERING LAB TECH
1998 1998 HORMEL, Curtis R. MM2(SS) AUXILIARY
1998 1998 HUDSON, Freddie J. EMCS(SS) ELECTRICAL
1998 1998 HUNERMUIND, Carl R. LT WARD ROOM
1998 1998 HURVAT, Eric A. EM2(SS) ELECTRICAL
1998 1998 HUTSELL, Gregory J. MSC(SS) SUPPLY
1998 1998 HYLBAK, Travis J. ET3(SS) NAVIGATION
1998 1998 JONES, Jonathan S. MM3(SS) AUXILIARY
1998 1998 JONES, Reshawn C. MSC(SS) SUPPLY
1998 1998 KELLY, Darrick C. MS3(SS) SUPPLY
1998 1998 LUCAS, David S. ET3(SS) NAVIGATION
1998 1998 MACHARG, Jon T. LT WARD ROOM
1998 1998 MACIULIS, Ian R. LTJG WARD ROOM
1998 1998 MADDEN, James L. ET3(SS) NAVIGATION
1998 1998 MARAGLIA, Jack E., Jr. MS3(SS) SUPPLY
1998 1998 MARTIN, Archie T., Jr. MMC(SS) WEAPONS
1998 1998 MAXWELL, Christopher, P. ET3(SS) REACTOR CONTROLS
1998 1998 MICHALSKI, Aaron C. MM2(SS) ENGINEEERING LAB TECH
1998 1998 MIKOLAJCZAK, Donald C. MMFN AUXILIARY
1998 1998 MORGAN, Peter J. STSSN SONAR
1998 1998 MYERS, Victor E. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1998 1998 NOLD, Andrew O. LTJG WARD ROOM
1998 1998 OLIVAS, Edwards M. EM2( SS) ELECTRICAL
1998 1998 OLIVER, Phillip M. MSSN(SS) SUPPLY
1998 1998 OSTIGUY, Joseph E. LT WARD ROOM
1998 1998 PARKANS, Joel M. MM2(SS) AUXILIARY
1998 1998 PERERIA, Andrew W. MM3(SS) AUXILIARY
1998 1998 RAYLE, Andrew L. LT WARD ROOM
1998 1998 REILLY, Brandon M. EM3(SS) ELECTRICAL
1998 1998 ROCK, Steven M. MM3(SS) ENGINEERING LAB TECH
1998 1998 ROGERS, Dow F. MMCM(SS) CHIEF OF THE BOAT
1998 1998 RUDDOCK, James A. YNC(SS) ADMINISTRATION
1998 1998 SADLER, Brent D LT WARD ROOM
1998 1998 SANDSTROM, Chester A. YN3(SS) ADMINISTRATION
1998 1998 SCHNEIDER, Menelique SN DECK DIVISION
1998 1998 SINGLETON, Donald P. EM2(SS) ELECTRICAL
1998 1998 SISSON, Forrest S. IV STSC(SS) SONAR
1998 1998 SMITH, John W. MM1(SS) AUXILIARY
1998 1998 SOBOTTA, Larry W. ET1(SS) NAVIGATION
1998 1998 SOOS, Ronald D. EM2(SS) ELECTRICAL
1998 1998 SPENCER, Garrison C. EM3(SS) ELECTRICAL
1998 1998 SPRINGBORG, William L. Jr. ET2(SS) REACTOR CONTROLS
1998 1998 STENNER, Michael S. MM1(SS) MACHINERY
1998 1998 STOUT, Morris Dean EMCM(SS) ELECTRICAL
1998 1998 TALLANT, Wesley D. MMC(SS) WEAPONS
1998 1998 TARAFAS, Timothy nmn ETC(SS) COMMUNICATIONS
1998 1998 TARVER, Duane K. MM1(SS) MACHINERY
1998 1998 TERKANIAN, Michael S. MM1(SS) MACHINERY
1998 1998 WILLEY, Daniel L. STS2(SS) SONAR
1998 1998 WOLFF, Andrew D. LT WARD ROOM
1998 1998 WOODS, Allen M. MMCS(SS) MACHINERY
1998 1998 ZIMMERLY, Louis A. ET1(SS) NAVIGATION ET
 

FRIENDS OF THE: USS SAND LANCE (SSN 660)

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
2000 2000 ZUMWALT, Jim Lt COL USMC  
2000 2000 GILLES, Don Army INTEL
2000 2000 EDWARDS, Bill CAPT / USN Ret
 

NEED ASSISTANCE TO LOCATE

FROM TO NAME RANK(RATE) DIVISION
2000 2000 ALFORD, Don D.    
2000 2000 ANGEL, John    
2000 2000 ARBY    
2000 2000 BACON, Kyle    
2000 2000 BRAITHWAITE, Alan    
2000 2000 CHACON, Eddy M.    
2000 2000 CHAMBERS, Brian    
2000 2000 COOPER, Stan TMCS(SS) WEAPONS COB
2000 2000 COX, James    
2000 2000 CRANDALL, Dave MM1(SS) AUXILLARY
2000 2000 FISSEL, John FT FIRE CONTROL
2000 2000 FOY, Dave MMC(SS)  
2000 2000 GASS, Leroy ENC(SS)  
2000 2000 GAULDEN, Donald C. CS2(SS) SUPPLY
2000 2000 GAULT, Russell LT WARD ROOM
2000 2000 GORDERT, Ken    
2000 2000 HARTLEY, Eddie    
2000 2000 HERBEIN, Bill LT WARD ROOM
2000 2000 KENNEDY, William    
2000 2000 KENNINGTON, Robert G    
2000 2000 KLEVORN, William J.    
2000 2000 LACHATA, Donald M. CAPTAIN NAVOPS
2000 2000 LANG, Ron    
2000 2000 LaPAGE, Peter    
2000 2000 LAUVER, Ronald ET1(SS) REACTOR CONTROLS
2000 2000 LEFFERS, Dave STSC(SS) SONAR
2000 2000 LYDEN, Brenden    
2000 2000 NELSON, Ron LTJG SUPPLY
2000 2000 O'HARA, Casey   NUCLEAR
2000 2000 O'KELLEY, Mark PO1(SS)  
2000 2000 RUDDOCK, Ted LT WARD ROOM
2000 2000 SANDBERG, Dave    
2000 2000 SHANNO, Kevin ST2(SS)  
2000 2000 TAYLOT, Frank W.    
2000 2000 WALLACE, Scott EM1(SS) ELECTRICAL
2000 2000 WARHOLIC, Dave    
2000 2000 WARING, John ET3(SU)  
2000 2000 WARREN, Lenny